دانلود پاورپوینت درس و کتاب طراحی الگوریتم ها جهت رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات در قالب ۲۴۹ اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

در کتاب طراحی الگوریتم ها (مقدمه ای بر الگوریتم ها) CLRS شما با صفر تا صد مفهوم الگوریتم در دنیای کامپیوتر ها آشنا می شوید و به خوبی می آموزید که چگونه از منطق الگوریتم ها برای ساخت و توسعه برنامه های نرم افزاری خود استفاده کنید. این کتاب بهترین منبع یادگیری مفهوم الگوریتم ها و ساختمان داده ها برای برنامه نویسی است.اکثر افرادی که به تازگی برنامه نویسی را شروع می کنند، فکر می کنند همه برنامه نویسی در یادگیری یک زبان، دستورات آن و نوشتن کدها خلاصه می شود. غافل از اینکه این مفاهیم فقط مفاهیم پایه برنامه نویسی است و هنگامی که به سمت حرفه ای شدن پیش می روید، می بینید که مفاهیم پیچیده تر، مهم تر و سطح بالاتری وجود دارند. مفاهیمی مانند ساختمان داده ها و الگوریتم ها. اما این مفاهیم پیچیده چه چیزی هستند و چه کاربری دارند؟ چرا زمانی که قصد داریم به یک توسعه دهنده خیلی حرفه ای تبدیل شویم باید به این مفاهیم هم مسلط شویم؟

 

 

الگوریتم ها یک روال محاسباتی خوش تعریف هستند که مقداری یا مجموعه ای از مقادیر را به عنوان ورودی می گیرند و مقداری یا مجموعه از مقادیر را به عنوان خروجی تولید می کنند. بنابراین یک الگوریتم، توالی از گام های محاسباتی است که ورودی مشخصی را را به خروجی مشخص تولید تبدیل می کند. با این تعریف در خصوص طراحی الگوریتم ها می توان گفت علم و دانشی که به کمک آن الگوریتم هایی برای تبدیل صحیح ورودی ها به خروجی ها ساخته می شود.

 

 


فهرست مطالب
کارایی ، تحلیل و مرتبه الگوریتم ها
روش تقسیم و حل
برنامه نویسی پویا
روش حریصانه در طراحی الگوریتم
راهبرد عقبگرد
راهبرد شاخه و حد
مقدمه ای بر پیچیدگی محاسباتی: مسئله مرتب سازی