خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه و ادبیات اینترنت و تاریخچه پیدایش آن در جهان با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

اینترنت به عنوان پدیده ای اطلاعاتی و فناورانه پیوسته رو به گسترش است. اینترنت قوی ترین ابزاری است که تا کنون برای مبادله ی اطلاعات اختراع شده است. این مجموعه به هم پیوسته ی رایانه ها که به واسطه ی خطوط تلفنی با هم مکالمه می کنند، به-ویژه از چند سال پیش به طور شگفت آوری رشد کرده است. اینترنت مواردی مانند نرم افزار، موسیقی، تصاویر چند رسانه ای، فیلم و متن را در شکل ابزارهای الکترونیکی در اختیار ما می گذارد. اینترنت امکان ارتباط پویا و باز را برای مکالمه ی تعداد زیادی از مردم در یک زمان فراهم می آورد. این ابزار متشکل از صدها هزار شبکه خصوصی و عمومی، بزرگ ترین و پراستفاده ترین شبکه جهانی است که صدها هزار شبکه مختلف را در بیش از 200 کشور دنیا به هم متصل ساخته است. 

 

 


با ظهور اینترنت، انقلابی گسترده در ارایه خدمات اطلاع-رسانی رخ داده است، چنانچه تازه ترین اطلاعات را می توان به وسیله اینترنت، تقریباً بدون هیچ هزینه ای برای میلیون ها نفر در سراسر جهان ارسال نمود (الکساندر، 1383). اساساً، اینترنت را می توان منشأ یکی از مهم ترین تحولات عصر حاضر در عرصه ارتباطات دانست. اینترنت با قابلیت آسان و ارزان، تعداد زیادی از افراد را در مکان های مختلف و در سراسر جهان به هم متصل کرده، در عین حال یکی از مناسب ترین، سریع ترین، و ساده ترین راه ها جهت ارتباط دوسویه میان سازمان ها و کلیه افراد و نهادهای مختلف است (افشار و همکاران، 1378). 
 

 

 

فهرست مطالب

2-1- اینترنت چیست؟

2-1-1- اینترنت و اهمیت آن

2-2- پیدایش اینترنت

2-2-1- تاریخچه پیدایش اینترنت در جهان

2-2-2- تاریخچه اینترنت در ایران

2-3- اینترنت و جامعه اطلاعاتی

2-4-1- کاربردهای ارتباطی

2-4-2- کاربردهای اطلاع­رسانی

2-4-3- کارکردهای اینترنت

2-5- محیط­های اینترنت

2-6- میزان استفاده از اینترنت در جهان

2-6-2- میزان استفاده از پست الکترونیکی

2-6-3-میزان استفاده از اینترنت در ایران

2-6-4- نوع کاربری­ها در ایران

منابع