دانلود پاورپوینت سيستم های اطلاعات مديريت (MIS) جهت رشته مهندسی و علوم کامپيوتر در قالب ۲۹۵ اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


مدیران همیشه به دنبال اطلاعات هستند، چون تصمیمات آن‌ها بر اساس داده‌ها و اطلاعات صورت می‌گیرد. در گذشته اطلاعات به روش‌های گوناگون و از منابع غیرمطمئن تامین می‌شد، لذا نسبت به صحت اطلاعات اطمینان چندانی وجود نداشت. در دنیای امروز سیستم‌های اطلاعاتی این مشکلات را از بین برده‌اند. برای نمونه، سیستم مدیریت اطلاعات MIS از ابزارهایی است که اطلاعات درست و کافی را در زمان مناسب و به بهترین شکل ممکن، برای تصمیم‌گیری‌های دقیق در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

 


MIS مخفف عبارت Management Information System و به معنای سیستم مدیریت اطلاعات است. سیستم MIS، بخش کنترل سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری مورد استفاده در تصمیم‌گیری‌های تجاری هر سازمان یا شرکت است. می‌توان گفت سیستم مدیریت اطلاعات MIS، ساز و کاری است که جمع‌آوری، کنترل و پایش داده‌های مورد نیاز سازمان را بر عهده دارد و با استفاده از روش‌های مناسب، اطلاعات پایش شده را برای تصمیم‌گیری، برنامه ریزی و کنترل فرآیندها در اختیار مدیران قرار می‌دهد. استفاده از سیستم مدیریت اطلاعات، امکان ارزیابی عملکرد سازمان، تجزیه و تحلیل و همچنین ریشه یابی مشکلات را فراهم می‌کند. به طور کلی راجع به نقش سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS) در سازمان ها می‌توان گفت، سیستم مدیریت اطلاعات، با تمرکز بر روی مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، باعث کارایی و اثربخشی تصمیم‌گیری‌های راهبردی و استراتژیک می‌شود.

 

 

 

فهرست مطالب
مقدمه ای بر سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر کامپیوتر
استفاده از تکنولوژی اطلاعات برا ی موفقیت در رقابت
استفاده از تکنولوژی اطلاعات برای پرداختن به تجارت الکترونیک
مفاهیم سیستم
روش شناسی چرخه حیات سیست
مبانی پردازش کامپیوتر
پایگاه داده و سیستم مدیریتی پایگاه داده
ارتباطات داده ای
سیستم اطلاعات مدیریت MIS