دانلود پاورپوینت ویژگی های کامپیوتر در مقایسه با انسان جهت رشته کامپیوتر در قالب ۴۷ سلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


در سال‌های ابتدایی ظهور کامپیوتر همواره این باور در بین عموم مردم بود که کامپیوتر صدها برابر قوی‌تر و باقدرت‌تر از مغز انسان و حتی هنوز هم وقتی بخواهیم توانایی مغز شخصی را تحسین کنیم می‌گوییم «مغزش مثل کامپیوتر کار می‌کند».البته این باور چندان غلط هم به نظر نمی‌رسد. حافظه کامپیوتر و پردازش اطلاعاتی که دارد بی‌شک فراتر از قدرت مغز انسان است؛ البته مغزی که بشر در حال حاضر از آن استفاده می‌کند. یافته‌های دانشمندان نشان داده است که مغز انسان در پردازش اطلاعات توانایی چند برابر بیشتر از رایانه را دارد هرچند از آن استفاده نمی‌کند و این امر باعث شده که هوش مصنوعی پرقدرت‌تر از مغز انسان به نظر برسد.

 

یافته‌های دانشمندان نشان داده است که مغز انسان در پردازش اطلاعات توانایی چند برابر بیشتر از رایانه را دارد هرچند از آن استفاده نمی‌کند و این امر باعث شده که هوش مصنوعی پرقدرت‌تر از مغز انسان به نظر برسد. درحالی‌که مغز انسان را می‌توان پیچیده‌ترین ساختار روی زمین دانست که مرکز کنترل درجه حرارت بدن، فشار خون قلب، ضربان قلب، تنفس و بسیاری از فعالیت‌های دیگر است.درواقع موضوع انکارناپذیر و اثبات‌شده این است که سرعت و قدرتی که رایانه‌ها دارند به هیچ عنوان به پای مغز انسان نمی‌رسد.

 

 


فهرست مطالب
تاریخچه کامپیوتر
سير تحول رايانه
نسل های کامپيوتر
انواع رايانه
ریزپردارنده CPU
قسمت های واحد پردازش مرکزی
حافظه رايانه
نرم افزارها
برنامه های کنترل سیستم
زبان های برنامه سازی