دانلود پاورپوینت سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (استاندارد OHSAS 18001) جهت رشته مدیریت در قالب ۲۴۰ اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

استقرار سيستم های مديريتی كه از مدتی پيش سازمانها و شركتهای داخلی و خارجی برای بهبود عملكرد خود بدانها روی آورده اند از سال 1987 با انتشار استانداردهای 9000ISO به صورت يک حركت همگانی در كشور به طور جدی در دستور كار قرار گرفت .به دنبال استقبال شركتها و سازمانها  ازاستانداردهای كيفيت (9000 ISO ) ، استانداردهای مديريت زيست محيطی (سري 14000 ISO ) نيز مورد توجه قرار گرفت و به صورت استانداردهای بين المللی از سال 1996 منتشر و مورد عمل قرار گرفت . با توجه به اهميت موضوع ايمنی و بهداشت شغلی ، و انتشار آمار مربوط به مرگ و مير و بيماری های ناشی از كار توجه جهانی به اين موضوع معطوف گرديد . در سال 1970 ميلادی كنگره آمريكا اعلام كرد كه اقدامات انجام شده در رابطه با ايمنی و بهداشت شغلی و از جمله ضوابط مربوط به جبران خسارات و آسيب های جانی كاركنان كافی نيست و از اين رو قانون ايمنی و بهداشت كار (OSH Act ) به تصويب رسيد . متعاقب اين قانون ، اداره ايمنی و بهداشت كار (OSHA) تشكيل شد و وظيفه اجرای قانون (OSH) و اطمينان از شرايط ايمن و قابل قبول در كار را براي كليه كاركنان زن و مرد در سراسر ايالات متحده آمريكا بر عهده گرفت . 


امروزه با توجه به رعايت قوانين و مقررات ايمنی و بهداشت كار و نيز استقرار سيستم های مديريتی ، وضعيت محيطهای كاری كاملا تغيير يافته و از خسارات و آسيبهای جانی بسيار كاسته شده و آمار و ارقام منتشره نيز حاكی از اين امر است .

 

 


فهرست مطالب
مقدمه
نظری به سيستم ها و استانداردهای مديريت ايمنی و بهداشت و كار 
استانداردهای موجود در زمينه ايمنی و بهداشت شغلی
استانداردهای مرجع
دامنه كاربرد OHSAS 18001
مفاهيم OHSAS 18001
عناصر سيستم OHSAS 18001
عناصر سيستم OHSAS