دانلود پاورپوینت فنون آموزش بهداشت جهت رشته علوم پزشکی در قالب ۷۹ اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

آموزش بهداشت نه تنها يک وظيفه ، بلكه مهمترين وظيفه هر كارمند بهداشتی است و برای هر كارمند بهداشتی مهم است كه بداند چرا آموزش بهداشت جنبه مهم و ارزشمندی از كارش می باشد. ابتدا به اين دليل كه همچنان مردم برای رای دادن و حمايت از قانون دارای حقوقی هستند . كسب دانش بهداشتی نيز حق اساسی و انسانی آنها می باشد . لذا ما بعنوان كارمندان بهداشتی موظف به ارائه دانش بهداشتی به مردم می باشيم كه اين امر بخشی اساسی از آموزش بهداشت است زيرا با آموزش بهداشت می توان نيازهای نامحسوس مردم را به محسوس و نيازهای محسوس را به صورت تقاضايی با زمينه های اجتماعی-سياسي و فرهنگی تبديل نمود پس بايد اذهان مردم را در مورد مشكلات بهداشتی شايع كشور و جامعه و مناسب ترين روشهای پيشگيری و كنترل آنها روشن نمود و نيز درباره رفتارهای مختلف و نتايج هر كدام به آنان آگاهی داد به نحوی كه مردم بتوانند آگاهانه راه چگونه زيستن را انتخاب كرده و مسئوليت عواقب رفتار خويش را به عهده بگيرند.

 

 

بنابراين می بايد مردم را به دانش و مهارتهای بهداشتی مورد لزوم مجهز نمود. زيرا دانش قدرت است و بدون دانش بهداشتی افراد قدرت لازم برای تغيير دادن سلامتی خود را ندارند . حال با توجه به نكاتی كه درباره اهميت آموزش بهداشت گفته شد و تاكيد براينكه آموزش بهداشت وظيفه تمامی كاركنان بهداشتي می باشد لازم است مطالبی درباره آموزش بهداشت فرا بگيريم تا بتوانيم با بكارگيری آن آموزش دهنده خوبی باشيم.

 

 

 

فهرست مطالب
هدف آموزش بهداشت
تحقق این اهداف نیازمند
روش مناسب از دیدگاه پروفسور دیوید ورنر
هدف از مشاوره در آموزش بهداشت
كارمند بهداشتی در نقش مشاور
ویژگیهای یک مشاور خوب
در سخنرانی چه نکاتی را باید رعایت نمود
سازماندهی خوب در تدارک یک سخنرانی
شیوه های نمایشی-آموزشی
مراحل نمایش عملی