امروز : 1400/08/01
دسته بندی ها

پاورپوینت تحقیقات بازاریابی و صادرات عسل با نگاه به رعایت الزامات و استانداردهای بین المللی در بازارهای جهانی

دانلودپاورپوینت.تحقیقات بازاریابی وصادرات عسل بانگاه به رعایت الزامات واستانداردهای بین المللی دربازارهای جهانی با 232 اسلاید تخصصی ppt


پاورپوینت.تحقیقات بازاریابی وصادرات عسل بانگاه به رعایت الزامات واستانداردهای بین المللی دربازارهای جهانی

 

 

دراین فایل مطالب ارزشمندی در ارتباط با بازاریابی بین المللی بخش بندی بازارها  و صادرات عسل به بازارهای جهانی آورده شده است و سعی براین است که علاوه برمطالب موجود در مقالات وپژوهش های  داخلی ،از ترجمه مطالب تخصصی به ویژه در ارتباط با استاندارد های بهداشتی اتحادیه اروپا و کشورهای خریدار عسل ایرانی آورده شده و امید که مورد استفاده مدیران کسب وکارها و مشاوران وهمچنین اساتید و دانشجویان رشته های مربوطه قرار گیرد . با  ۲۳۲  اسلاید تخصصی(پاورپوینت)ppt

 

بازاریابی فروش عسل طبیعی یکی از مهمترین نکاتی است که هم در بهره وری شرکت های عرضه کننده عسل اثرگذار است و هم نقش مهمی در سلامتی مردم دارد. در واقه این تولیدکنندگان و عرضه کنندگان عسل طبیعی هستند که وظیفه دارند با عرضه مناسب و بازاریابی درست، محصول طبیعی خود بیشتر در اختیار مردم قرار دهند. در این صورت احتمال خرید عسل های تقلبی، مصنوعی و بی کیفیت توسط مصرف کننده نهایی به حداقل می رسد.

بازاریابی یک علم است؛ در نتیجه انتظار زیادی است که شما بخواهید بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد علم بازاریابی، فروش موفقی داشته باشید. بهتر است یک بازاریاب خبره در این زمینه شما را همراهی کند. با این حال اگر قصد ندارید از بازاریاب عسل طبیعی استفاده کنید، باید به برخی نکات توجه داشته باشید تا راحت تر به مقصود خود، یعنی فروش بیشتر عسل طبیعی، دست پیدا کنید.

در این مطلب به ۵ نکته مهم برای بازاریابی فروش عسل طبیعی به مصرف کننده نهایی پرداخته ایم. اگر شما برنامه ای برای خرده فروشی عسل طبیعی ندارید، این مطلب نمی تواند برای شما مفید باشد. با این حال اگر در حال فروش عسل طبیعی به مصرف کننده نهایی هستید یا قصد دارید این کار را انجام دهید، این ۵ نکته احتمالا برای شما کاربردی خواهد بود.

۱٫ صادقانه عمل کنید

شاید هیچ چیز بهتر از اصل صداقت در بازاریابی مهم نباشد. اگر صداقت داشته باشید، از تقلب دوری کنید و اطلاعات صحیحی در اختیار مصرف کننده قرار دهید، دیگر نیازی به بازاریابی به معنای تلاش برای فروش بیشتر نخواهید داشت. بازاریابی ویروسی و بازاریابی دهان به دهان به شما کمک خواهند کرد تا خیلی سریع به فروش های دلخواه خود برسید. فقط کافی است با مشتریان خود صادقانه برخورد کنید.

رفتار صادقانه به این معناست که محصولات خود را همان گونه که هست معرفی کنید. اگر احساس می کنید عسل ارائه شده کیفیت لازم را ندارد، حتما با مشتری در میان بگذارید و علت را برای او توضیح دهید. اگر عسل شما چند گیاه است، هیچ گاه آن را به عنوان عسل تک گل نفروشید. حتما در مورد متبلور شدن یا شکرک زدن عسل با توجه به منشاء گیاهی آن، با مشتری صحبت کنید. همه این ها به اعتماد بیشتر و بازاریابی بهتر محصول کمک می کند.

۲٫ به بسته بندی توجه ویژه داشته باشید

اگر قرار باشد فقط و فقط به ۳ نکته برای بازاریابی فروش عسل طبیعی توجه کنید، آن ۳ نکته عبارتند از: بسته بندی، بسته بندی و بسته بندی!  بله، بسته بندی مهمترین نکته در بازاریابی عسل است. متاسفانه یکی از دلایل اصلی روی آوردن مصرف کنندگان به عسل های تقلبی و حتی مصنوعی، بسته بندی های شکیل و فریب دهنده آنها است.

اگر می خواهید روند بازاریابی عسل شما به خوبی پیش رود، بهتر است به جای استفاده از بسته بندی های مرسوم با برچسب های همیشگی! از ظروف خاص خود با لیبل طراحی شده حرفه ای استفاده کنید. با انجام این کار خیلی زود شاهد نتایج فروش بیشتر عسل خود خواهید بود. البته این به شرطی است که هم برای خرید ظرف عسل و هم برای طراحی لیبل و بسته بندی عسل، به سراغ افراد حرفه ای بروید.

۳٫ از مشاوره دادن پیش از خرید غافل نشوید

یکی از اصول فراموش شده بازاریابی، مشاوره است. تا می توانید به مشتریان خود مشاوره رایگان بدهید. مصرف کننده عاشق دریافت مشاوره هایی است که احساس کند صادقانه و بدون اصرار بر فروش عسل طبیعی است. این کار شاید کمی غیر منطقی باشد؛ اما اثرات فوق العاده ای بر روی فروش می گذارد.

برخی برندها اقدام به ارائه مشاور رایگان می کنند؛ اما از مشاور می خواهند که روند را طوری پیش ببرد که حتما به خرید عسل یا فراورده های زنبور عسل منجر شود. این نوع مشاوره ها سود چندانی را نصیب شما نخواهد کرد. سعی کنید مشاوره های بدون غرض و حتی خارج از سبد محصولات خود به مشتری بدهید تا اعتماد او به شما جلب شود.

۴٫ نیازهای مشتری را در نظر بگیرید

گاهی برای بازاریابی بهتر برای فروش عسل طبیعی، باید در نوع عرضه محصول هم بازنگری کنید. ممکن است مصرف کننده ها حاضر به خرید ظروف عسل نیم کیلویی نباشند. پس بهتر است عسل در وزن کمتر عرضه کنید. همچنین عرضه عسل های تک نفره می تواند به بازاریابی بهتر این محصول کمک کند.

به طور کلی بهتر است نیازهای مشتری را در نظر بگیرید و محصولات جدید یا بسته بندی های جدید عرضه کنید. ترکیب عسل با مغزیجات یا برخی خشکبار می تواند گزینه خوبی باشد. با این حال این ایده ها قبلا تکرار شده، شما هم می توانید برای بازاریابی بهتر فروش عسل طبیعی، ایده های خود را اجرایی کنید. مطمئنا شرایط خوبی را تجربه خواهید کرد.

۵٫ فروش آنلاین را در راس کارهای خود قرار دهید

در دنیای امروز هر کسب و کاری که از ابزار فروش آنلاین برای گسترش بازاریابی خود استفاده نکند، قطعا ضرر می کند. برای بازاریابی آنلاین عسل طبیعی هم می توانید سایت راه اندازی کنید، هم شبکه های اجتماعی خود را فعال کنید و هم از سایت های مختلف کمک بگیرید. استارتاپ ها و سایت های زیادی در این زمینه تشکیل شده اند که می توانند به شما برای فعالیت آنلاین به جهت فروش عسل طبیعی کمک کنند.

به طور کلی اگر اطلاعات کمی از فضای آنلاین دارید، بهتر است برای تولید محتوای باکیفیت به منظور بازاریابی دیجیتالی، از افراد خبره استفاده کنید. اگر بتوانید برند خود را در فضای دیجیتال مطرح کنید، قطعا بازاریابی شما به نتیجه رسیبده است. با این حال برخی اشتباهات کوچک هم ممکن است اثرات منفی جبران ناپذیری داشته باشد. به طور کلی باید هوشمندانه و با مشورت افراد خبره پیش بروید.

هزینه های بازاریابی دیجیتال اعم از راه اندازی سایت، تولید محتوا و… ممکن است در نگاه اول کمی زیاد به نظر برسد؛ اما در عرض چندماه با افزایش بهره وری در بازاریابی فروش عسل، این هزینه ها باز می گردند. پس تا می توانید برای حضور آنلاین خود برنامه ریزی داشته باشید.

سخن آخر

برای بازاریابی عسل طبیعی حتما باید به پارامترهای مهمی توجه داشته باشید. هرچه دانششما نسبت به روش های بازاریابی بیشتر باشد، قطعا در فروش عسل طبیعی نیز موفق تر خواهید بود. در نتیجه تا جای ممکن اطلاعات بازاریابی خود را تقویت کنید تا از این طریق بتوانید به فروش بیشتری دست پیدا کنید. با این حال، آشنایی با این ۵ روش بیان شده در بالا نیز می تواند کمک بزرگی برای افزایش بهره وری بازاریابی فروش عسل طبیعی باشد.

عسل به عنوان یک محصول غذایی سالم و پر کالری در نزد مصرف کننده مورد استقبال قرار گرفته است . با توجه به حجم تجارت جهانی در زمینه عسل که بیش از ۲ میلیارد دلار است ایران با ۷۵ هزار تن تولید چهارمین تولید کننده عسل در جهان است . بازار عسل دارای رقبا متعددی است که اکثر بازیگران این صنعت روی یک نوع طیف تا ۳ نوع آن متمرکز هستند . پیشرفت های کشور نیوزلند در سال های گذشته آنها را به مهمترین بازیگر بازار عسل جهانی تبدیل کرده است حجم صادرات عسل نیوزلند با توجه به تاییدیه اروپا در مورد HMF به میزان ۲۲ ٪ رشد داشته است. عسل دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها مرکبات , چهل گیاه , گون ,است .که سهم عمده صادرات محصولات ایران شامل این موارد است البته تقاضا کلزا نیز در امریکا رو به فزونی است.

راهکارهایی برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل

با وجودی که ایده‌های خلاقانه زیادی برای ارتقای کسب و کار عسل وجود دارد، اما نکته حائز اهمیت در این کار، صرف زمان و تلاش برای تهیه یک برنامه منسجم بازاریابی است که در آن ایده‌های اصلی بازاریابی و فروش عسل مشخص شده باشد. در این شغل از اینکه از دیگران کمک بگیرید، نهراسید. با سایر هم صنفی‌های خود معاشرت کرده و فوت و فن کارشان را یاد بگیرید. ایده‌های بازاریابی آنها را یادداشت کرده و ایده‌های موفق را مشخص نمایید. ایده‌های جدیدی که به ذهنتان خطور می‌کند را حتماً بنویسید.

چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

بسته بندی ایده‌آل خود را خلق کنید.

از آنجا که شیشه‌های عسل روی قفسه‌ها در کنار هم به یک شکل به نظر می‌رسند؛ با گذاشتن وقت می‌توانید دست به طراحی‌های خلاقانه بزنید. به سایت پینترست بروید و از هزاران ایده آن برای برچسب سازی، تزیین شیشه‌ها و لوگو استفاده کنید.

چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

از تبلیغات دهان به دهان استفاده کنید.

اگر عسل‌تان را به عنوان هدیه به دوستان خود می‌دهید، با آنها صحبت کرده و بگویید که می‌خواهید به عنوان یک کار جانبی، عسل بفروشید و از آنها بخواهید کار شما را تبلیغ کنند.

محصول خود را به خیریه‌ها هدیه دهید.

همیشه فرصت‌هایی برای کمک به خیریه پیش می‌آید که می‌توانید از آن برای تبلیغ کارتان استفاده کنید. سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی به دنبال محصولاتی هستند تا به واسطه‌ی آن بتوانند برای امور خیریه پول جمع کنند. از این فرصت کمال استفاده را برده و عسل خود را به آنها هدیه کنید؛ فراموش نکنید که کارت فروش‌تان را نیز در کنار محصول قرار دهید تا خریدار از فروشنده و نحوه ارتباط با شما مطلع شود.

بازارها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را از دست ندهید.

بازارهای محلی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در طول سال برگزار می‌شوند، به آنها سر بزنید و یک غرفه اجاره کرده و محصول خود را به نمایش بگذارید. تا جایی‌که می‌توانید راجع به محصول‌تان با مردم صحبت کنید و کارت خود را به آنها بدهید.

عرضه محصول خود را آغاز کنید.

بعید به نظر می‌رسد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای با فروش محصول شما موافقت کنند، اما می‌توانید عسل خود را در مغازه‌های کوچک و مناطق گردشگری به فروش برسانید.

تبلیغات آنلاین داشته باشید.

محصول خود را می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. بسیاری از تبلیغات آنلاین به صورت رایگان یا با هزینه کم هستند. به این ترتیب می‌توانید دائماً عسل خود را در معرض دید مشتری قرار داده و مشتری‌های وفادار به دست آورید.

از محصول خود تعریف کنید.

عسل به عنوان درمان طبیعی بسیاری از بیماری‌ها به کار می‌رود. حتماً در تبلیغات خود اعلام کنید که عسل شما به صورت محلی تهیه شده و هیچ افزودنی یا نگهدارنده‌ای ندارد؛ در ضمن یک محصول چند منظوره درمانی می باشد.

حوزه کاری خود را گسترده‌تر کنید.

علاوه بر عسل می‌توانید، موم نیز تهیه کنید که محصولی درآمدزا است. محصولات متعددی از موم زنبور عسل تهیه می‌شود که می‌توانید در کنار عسل، به مشتری عرضه کنید. لوسیون‌ها، شمع‌ها و … را به عنوان بخش مهمی از تجارت خود تبدیل کنید.

دانش خود را به دیگران بیاموزید.

افراد زیادی هستند که به فرآیند تولید و تهیه عسل علاقه‌مند هستند، این افراد را به محل کسب وکار خود دعوت کرده و هنر زنبورداری، استخراج عسل و بسته‌بندی آن را به آنها آموزش دهید.

جسارت داشته باشید.

مرتبه بعد که برای فروش عسل رفتید، جسارت داشته باشید و کمی تفاوت از خود نشان دهید. کمی خلاقیت می تواند مشتریان جدیدی را به سمت کسب و کار شما بکشاند و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کند.

تحقیقات بازار – عسل

 

 

 قدمت زنبورعسل در زمین به ۱۵۰ میلیون سال قبل می‌رسد. نشانه‌های فصیلی بسیار زیادی از زنبور عسل کشف شده که معروف‌ترین آنها سنگ‌واره‌ای است با قدمتی در حدود ۴۰ میلیون سال و یک نقاشی روی دیواره غار بیکروب که متعلق به۱۲هزار سال پیش است.

بدین ترتیب عسل و زنبورداری در تاریخ وجود داشته تا اینکه با شروع رنسانس، صنعت زنبورداری هم پیشرفت کرد. در قرن نوزده زنبورداری مدرن نیز به وجود آمد و تقریبا شکل فعلی را به خود گرفت.

تاریخچه عسل در ایران

زنبورداری در ایران نیز سابقه دیرینه دارد و به دوره هخامنشیان می‌رسد. ایرانیان از آن زمان از عسل به عنوان شیرین‌کننده استفاده می‏کردند و زنبورداری یکی از حرفه‌های اصیل و قدیمی آنهاست. اولین نشانه‌ی زنبور عسل در ایران در استان لرستان کشف شد. کشف یک کارد مفرغی با تصویری از زنبور عسل بر روی آن که به ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد، معرف قدمت آشنایی ایرانی‌ها با این حشره مفید است.

تا قبل از سال ۱۳۴۵ اکثر کندوهای کشور سنتی بودند ولی از این سال به بعد و با ورود تکنولوژی صنعتی و کندوهای مدرن و نیز ورود ملکه‌های اصلاح شده از خارج از کشور، زنبورداری سنتی به تدریج به سمت زنبورداری صنعتی پیش رفت.

در حال حاضر حدود ۸۴ درصد از افراد ساکن در شهرهای بزرگ ایران مصرف‌کننده عسل هستند. ۴۰ درصد از مصرف‌کنندگان عسل افراد پرمصرف محسوب می‌شوند که تقریبا هر روز و حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته عسل می‌خورند. حدود ۳۹ درصد تقریبا یک‌بار در هفته یا حداقل دو تا سه بار در ماه مصرف‌کننده هستند. گروه سوم که حدود ۲۱ درصد مصرف‌کنندگان را شامل می‌شود حدودا یک‌بار در ماه یا کمتر از آن عسل مصرف می‌کنند.

 

به نظر می‌رسد مصرف عسل در طبقات بالای جامعه و مرفه بیشتر از اقشار کم‌درآمد جامعه است. با کاهش میزان درآمد مصرف عسل نیز کاهش می‌یابد.

 

صادرات عسل ایران

طی سال‌های اخیر کشورهایی مانند: مالزی، ترکیه، کویت، عراق و… یشترین عمده بازارهای هدف عسل صادراتی ایران بوده‌اند. به طوری که این چند کشور در حدود ۸۵ درصد از عسل صادراتی ایران را خریداری می‌کنند. البته در سال‌های اخیر افزایشصادرات عسل بر شرایط بازار داخلی تاثیر مستقیم داشته است. تا جایی که از سال گذشته تاکنون در برخی اقلام عسل شاهد افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها بوده‌ایم. امری که به مرور قادر خواهد بود بازار داخلی را با خطر مواجه کرده و ما را در آینده با کمبود این محصول در داخل کشور و افزایش چند برابری قیمت‌ها مواجه سازد.

سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی امر صادرات به دنبال هدفمندسازی صادرات عسل و ایجاد ارزش افزوده بیشتر است.

 

 

فهرست؛

بخش بندی بازار

بخش بندی بازار

نیاز به بخش بندی بازار ( چرا بخش بندی بازار؟)

تقسیم بندی بازار

نژاد و قومیت

تقسیم‌بندی بازار بر اساس براساس رفتار یا تقسیم‌بندی ویژگی‌های رفتاری

از این نوع تقسیم‌بندی‌های بازار، به‌خصوص در بازار تلفن‌های هوشمند همراه بیشتر استفاده می‌شود.

بخش‌بندی رفتاری

تقسیم‌بندی بازار بر اساس ویژگی‌های روانشناسی یا تقسیم‌بندی روانشناختی

دلیل اهمیت بخش بندی روانشناختی چیست؟

فاکتورهای بخش بندی روانشناختی

  1. استفاده از «نوع فعالیت مخاطب» در بخش بندی روانشناختی

استفاده از «سبک زندگی» در بخش بندی روانشناختی

استفاده از «عقاید، گرایشات و باورها» در بخش بندی روانشناختی

آسیب دیدن از عدم شناخت باورها

استفاده از «ارزش‌ها» در بخش بندی روانشناختی

استفاده از «علایق» در بخش بندی روانشناختی

از  اطلاعات بخش بندی روانشناختی کجا باید استفاده کنیم؟

ساخت تبلیغات تاثیرگذار

تعامل با مشتریان

بازاریابی ایمیلی شخصی‌سازی شده

یک مثال کاربردی برای درک بهتر بخش بندی روانشناختی

آموزش طراحی پرسونای مخاطب

  • بازاریابی غیر تفکیکی

  • بازاریابی متمرکز

  • جایگاه‌یابی در بازار Positioning

  • پروموشن در بازاریابی بین الملل

  • مهم‌ترین ابزارهای پروموشن یا ترفیع در بازاریابی بین‌الملل:

گام‌ها، مراحل و نحوه بازاریابی صادراتی

یافتن مشتری خارجی برای صادرات چگونه است؟

شناخت کشور مورد نظر؛ اولین گام فروش محصولات در خارج از کشور

  نکاتی راکه در خصوص انتخاب کشور مقصد صادراتی در نظر بگیرید  

کسب دیدبهتر

سایت‌های بازاریابی بین‌الملل؛ اولین گام پیدا کردن مشتری خارجی برای صادرات

لیستی از سایت‌های بازاریابی بین‌الملل معروف

بانک های اطلاعاتی کشورهای هدف

شرکت در رویدادهای تجاری؛ روش دیگر بازاریابی صادراتی

ارتباط با افراد و کسب وکارهای کشورهدف

درخواست کمک از ارگان‌های دولتی جهت فروش محصولات در خارج از کشور

اتاق‌های مشترک بازرگانی

دفاتر بازرگانی سازمان توسعه تجارت

سفارت‌خانه‌ها و رایزنان بازرگانی در کشورهای مقصد

بازاریابی صادراتی از طریق شرکت‌های بازاریابی خارجی

صادرات محصول محور چگونه است؟

روش‌های مرسوم صادرات

روش مستقیم در صادرات کالا

مزایای روش مستقیم در صادرات کالا

معایب روش مستقیم در صادرات کالا

روش غیرمستقیم در صادرات کالا

مزایای روش غیرمستقیم در صادرات کالا

روش‌های حمل کالا در تجارت بین‌الملل؛ مزایا و معایب

روش های حمل ونقل

تفاوت کریر و فورواردر در چیست؟

نقش واسطه ای شرکت های فورواردی

حمل‌ونقل هوایی؛ مزایا و معایب آن

بهترین حالت برای استفاده از روش هوایی

حمل‌ونقل جاده‌ای؛ مزایا و معایب آن

مزایا و معایب حمل ونقل جاده ای

مزایا و معایب روش ریلی

مزایا و معایب حمل‌ونقل دریایی

آشنایی با مفهوم صادرات و بازاریابی

شرایط صادرات

اصول و قواعد صادرات

حرفه ای های بازار پنج ویژگی دارند

نکاتی که دربازاریابی باید مدنظر قرارداد

بازارشناسی ومراحل آن

۴عامل بازارسازی

نقش اطلاع رسانی درصادرات

تجزیه و تحلیل رقبا

تجزیه و تحلیل رقبا

تجزیه و تحلیل شرکت

تجزیه و تحلیل محیط

تجزیه و تحلیل بازار

چک لیست بازاریابی صادرات

اولین برخورد

چطور می توانم در بازاریابی صادرات کالا ، تاثیر خوبی داشته باشم ؟

مفهوم بازاریابی صادراتی 

اصول موفقیت در بازاریابی صادراتی

برای بازاریابی صادرات استراتژی داشته باشید.

برای بازاریابی صادرات استراتژی داشته باشید.

استراتژی بازاریابی صادراتی

ابزارهای ارتباطی بازاریابی برای بازاریابی صادرات

هدف از ارائه پیام دربازاریابی صادرات

ترویج در بازاریابی صادراتی

دریافت درخواست خرید

بازاریابی صارات به زبان ساده

شناخت بازارهای خارجی

مراحل بازاریابی صادرات

منظور اصلی از استراتژی انتخاب بازار

نکات مهم در صادرات محصولات بین المللی

شرکت بازاریابی برای صادرات چه فعالیت هایی دارد؟

مهمترین نکات در خصوص بازاریابی صادراتی

اطلاعات کلیدی دربازاریابی صادرات

تجزیه و تحلیل شرکت  

تجزیه و تحلیل محیط

تجزیه و تحلیل بازار  

محصول شما باید با چه الزامات قانونی مطابقت داشته باشد؟

ایمنی غذا – قابلیت ردیابی ، بهداشت و کنترل

نکات ویژه

بقایای آفت کش ها

ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs)

قوانین اتحادیه اروپا درباره عسل

جدول ۱ معیارهای ترکیب عسل

نکات ویژه

حداکثر سطوح باقی مانده (MRLs)برای آنتی بیوتیک های موجود در عسل

خریداران عسل و شیرین کننده ها اغلب چه نیازهای اضافی دارند؟

گواهینامه مدیریت ایمنی مواد غذایی

شرایط پرداخت و تحویل

دارای گواهینامه کوشر و حلال

شیوه های خوب کشاورزی (GAP)

گواهینامه های بدون GMO

شرایط لازم برای بازارهای طاقچه

نیازهای اصلی زنبورداری ارگانیک

گواهینامه Fairtrade

شرایط خاص عسل برای بازارهای طاقچه چیست؟

صنعت زنبورداری در استرالیا

آمار زنبورداران در استرالیا

بخش بندی صنعت زنبورداری استرالیا

صنعت زنبورعسل  استرالیا

وضعیت اکوسیستم زنبورعسل دراسترالیا

صادرات عسل به عراق

شرایط اقلیمی مناسب کشورایران

تولید ومرغوبیت عسل درایران

قوانین سخت گیرانه دولت عراق

مهم ترین ملزومات قبل از صادرات به عراق

روش های صادرات عسل به عراق

عسل ،بازاری که می تواند ۱۵ برابررشد داشته باشد

بازاریابی بین المللی عسل صادراتی

نکات مهم در بسته بندی عسل صادراتی

نوآوری در طراحی و بسته بندی عسل

بازارهای منطقه ای و جهانی صادرات عسل ایران

بازارخرید و فروش عسل درجهان

مراحل صادرات عسل   

دلایل درآمدزایی پایین صنعت زنبورداری؛ تلخکامی‌های ایران از بازار عسل دنیا

پیش بینی ارزش ۹ میلیارد دلاری برای بازار جهانی عسل در سال ۲۰۲۱

برترین کشورهای صادرکننده عسل صادراتی در بازارهای جهانی